KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 14204080
nr 1420 4080
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Färgkrita, Förlaga, Landskap. Signerad, daterad 1936-40. Bildmått: 26x33, yttermått inklusive ram: 445 51
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 27 september 2021
kl 18:27:29
100 kr
200 kr
Einar Forseth
Läs mer om Einar Forseth